ICOT-2020 will be held as a SEMI-ONLINE conference. Thanks!

Honorary Chairs
Jhing-Fa Wang (National Cheng Kung University, Taiwan)
Yanning Zhang (Northwestern Polytechnical University, Xi’an, China)
Haizhou Li (National University of Singapore, Singapore)

Conference Chair
Soon Ki Jung (Kyungpook National University, South Korea)

Conference Co-Chairs
Seok-Joo Koh (Kyungpook National University, South Korea)
Chee-Yong Kim (Korea Multimedia Society, South Korea)

Technical Program Chairs
Eung-Joo Lee (Korea Multimedia Society, South Korea)
Ki-Ryong Kwon (Pukyong National University, South Korea)
Jiannong Cao (Hong Kong Polytechnic University, Hong Kong)
Yanchun Zhang (Victoria University, Melbourne, Australia)
Jeng-Shyang Pan (Fujian University of Technology, China)
Shyh-Nan Liou (National Cheng Kung University, Taiwan)
Shih-Pang Tseng (Changzhou College of Information Technology, China)
Gwanggil Jeon (Incheon National University, South Korea)
Jeong Hong Kim (Kyungpook National University, South Korea)
An-Chao Tsai (Tajen University, Taiwan)
GaneshKumar Pugalendhi (Anna University Regional Campus, India)
Thirunavukarasu Balasubramaniam (Queensland University of Technology, Australia)
Anand Nayyar (Duy Tan University, Vietnam)
Kalyana C. Veluvolu (Kyungpook National University, South Korea)
Awais Ahmed (University of Milan, Italy)
Seungmin Rho (Sejong University, South Korea)

Technical Program Co-Chairs
Tzong-Song Wang (Tajen University, Taiwan)
Ta-Wen kuan(School of AI,Foshan University,China)
Yang-Yen Ou (National Cheng Kung University, Taiwan)
Che-Wen Chen (National Cheng Kung University, Taiwan)
Si-Huang Chen (Shu-Te University, Taiwan)

Local Chair
Jeong Hong Kim (Kyungpook National University, South Korea)

Publication Chair
Anand Paul (Kyungpook National University, South Korea)
S Jaganathan (Dr. N. G. P Institute of Technology, CBE (Affiliated to Anna University, Chennai))
C Narmatha (University of Tabuk, Saudi Arabia)
Abdul Rehman (Kyungpook National University, South Korea)

Publicity Chair
Karthik Subburathinam (SNS College of Technology, India)

Technical Program Committee
Sadia Din
Malik Junaid Jami Gul
Anandkumar Balasubramaniam
Rosemary Koikara
Faisal Saeed
Rahmatov Nematullo
Anusha Ganesan
Gul Malik Urfa
Muhammad Jamal Ahmed